Güneş Sistemi

3 buyutlu simülasyon keşif uygulaması. Gezegenler arası hız ve büyüklük ilişkilerini incele. Gezegenler arası yolculuğa çık.

Bu tip 3 boyutlu simülasyon keşif uygulamalarımızda amacımız kullanıcıya ulaşması imkansız ya da zor olan ortamları hazırlayarak keşiflerde bulunmasını sağlamaktır. Örneğin güneş sistemini ve gezegenleri 3 boyutlu bir ortam hazırlayarak kullanıcının bu ortamda gezmesini, keşfetmesini ve öğrenmesini sağlamak. Teknolojinin imkanlarından yararlanarak bu tarz ortamları kullanıcıların tabletlerine taşıyoruz. Kullanıcı konuyu kendi ortamında yolculuk yaparak daha verimli ve anlamlı bilgilere sahip olacaktır.

Uygulama 2 ana ekrandan oluşmaktadır. 1. Ekranda güneş sisteminde bulunan gezegenler geniş bir açıdan tek ekrandan görünebilmektedir. Bu gezegenlerin boyuları, birbirlerine uzakları, yörünge hareketleri ve hızları gerçek bilgiler doğrulutusunda canlandırılmaktadır. Güneş etrafından hareket etmekte olan gezegen nesnelerine dokunulduğunda o gezegen hakkında bilgi gelmektedir. 2. Ekranda ise kullanıcı yakın açıdan bir uzay aracı sürerek gezegenler arası yolduluk yapmaktadır. Bu ekranda da gezegenler arasındaki boyut oranları göz önünde bulundurulmuştur. Uzay aracını cihazın yön sensörü ile hareket ettiren kullanıcı yaklaştığı gezegen hakkında bilgi alabilmekte ve bu aracın ateş etme fonksiyonu ile yolculuğuna eğlence katmaktadır.

Yorum ve Bildirimleriniz için